AKTUALNOŚć /
Biennale na wynos
O PROJEKCIE
Projekt „Biennale na wynos” powstał z potrzeby przygotowania części 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”, która będzie mogła trafić do osób w całej Polsce, niezależnie od sytuacji pandemicznej. Na pakiet składają się propozycje działań oraz niezbędne do nich elementy, które pozwolą twórczo bawić się we własnym domu i w ten sposób uczestniczyć w festiwalu. Każde działanie stanowi odrębną całość. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by je ze sobą łączyć – zgodnie z własnymi pomysłami. Wszystkie elementy projektu przygotowała grupa składająca się z artystów i artystek, a także osób należących do zespołu Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. „Biennale na wynos” zakłada udział dzieci i dorosłych oraz ich twórczą współpracę.
„Biennale na wynos” to wydarzenie artystyczne 23. Biennale Sztuki dla Dziecka, którego finalna realizacja zależy od Was!
Dla dzieci od 5 lat i bliskich im dorosłych
Koncepcja projektu: zespół 23. Biennale
Produkcja: Magdalena Brylowska
Biennale na wynos – pakiet MAXI
Cena: 30 zł + koszt przesyłki
Trampolina do zabawy
Zabawy teatralne
Cytra
O zielonej skarpetce prawej, która kochała muzykę
Mozaika imion
Biennale na wynos – pakiet MINI
Cena: 10 zł + koszt przesyłki
Trampolina do zabawy
O zielonej skarpetce prawej, która kochała muzykę
Mozaika imion
ZAMÓWIENIA
Zamówienia prosimy wysyłać na adres: sekretariat@csdpoznan.pl. W treści wiadomości należy określić rodzaj i liczbę zamawianych pakietów, podać adres do wysyłki oraz określić czy ma zostać wystawiona faktura czy paragon.
Koszt wysyłki:
- od 1 do 5 pakietów: koszt wysyłki 15 zł
- powyżej 5 pakietów: koszt wysyłki 20 zł
Wysyłka Poczta Polską, paczką priorytetową
Trampolina do zabawy – zeszyt z twórczymi zadaniami
Dorysuj, doklej, domaluj, wymyśl, stwórz… Te i inne zaproszenia do zabawy znajdziecie w biennalowym zeszycie z twórczymi zabawami. Mamy jednak nadzieję, że nasze trampoliny zainspirują Was do dalszych zabaw – czy to na kolejnych kartkach dołożonych do zeszytu, czy to zupełnie poza nim.
Autorki koncepcji zabaw: Joanna Żygowska, Sandra Lewandowska, Agata Felikszewska-Igiel, Aleksandra Łozowska, Marta Maksimowicz
Autorka ilustracji: Joanna Bartosik
Zabawy teatralne
Co jest potrzebne, by powstał teatr? Może aktorzy i historie do opowiadania? Scena? Publiczność? Naszym zdaniem przede wszystkim wyobraźnia i chęć do zabawy. A teraz dorzucamy do tego jeszcze biennalowe skarpetki i kilka pomysłów, jak się bawić. Pozostałe niezbędne inspiracje i przedmioty znajdują się w Waszych domach. A gdy wszystkie spektakle dobiegną końca, skarpetki można ubrać na stopy i zabrać na spacer.
Autorki koncepcji zabaw: Joanna Żygowska, Sandra Lewandowska, Agata Felikszewska-Igiel, Aleksandra Łozowska, Marta Maksimowicz
Skład: Grzegorz Myćka
O zielonej skarpetce prawej, która kochała muzykę – broszura z opowiadaniem
Uczestnikom i uczestniczkom 23. Biennale prezentujemy zupełnie nowe, jeszcze niepublikowane opowiadanie Justyny Bednarek o przygodach skarpetek. Tym razem na scenę wkracza zupełnie nowa bohaterka! Jej historia nie jest jednak skończona – autorka zostawiła w tekście kilka miejsc, które możecie uzupełnić według własnych pomysłów. Dokończenia będą wymagały także ilustracje!
Autorka opowiadania: Justyna Bednarek
Autor ilustracji: Daniel de Latour
Mozaika imion
W paczce biennalowej znajdziecie także małą tekturową płytkę o wymiarach 210 mm × 105 mm. Zapraszamy Was do zapisania na nich swojego imienia (w ulubionej formie – pełne imię, zdrobnienie…), dużymi lub małymi literami, krojem pisma, który pasuje do osobowości każdego z Was. Użyjcie pisaków, farbek, kolorowych wycinanek. W tworzeniu mozaiki możecie wykorzystać też elementy identyfikacji wizualnej 23. Biennale (znajdziecie je również w pakiecie), z których nasz zespół grafików i graficzek tworzy plakaty plakat i materiały do wszystkich festiwalowych wydarzeń.
Serdecznie zapraszamy do podzielenia się fotografiami Waszych płytek – stworzymy z nich jedną, wspólną mozaikę.
Autor koncepcji: Tadeusz Wieczorek
Skany / fotografie Waszych płytek przesyłajcie na adres: biuro@biennaledladziecka.pl
Cytra – instrument muzyczny do samodzielnego złożenia
Na biennalowym festiwalu będzie można zobaczyć koncert online Pawła Romańczuka pt. „Samoróbka”. Każdy z Was może także zrobić swój własny instrument, używając elementów przygotowanych przez muzyka. Informacje, jak się za to zabrać, znajdziecie w filmiku, do którego link zostanie umieszczony w pakiecie. A może będzie to również inspiracja do tworzenia instrumentów z przedmiotów, które znajdziecie w domu?
Filmowa instrukcja Jak zrobić cytrę? dostępny na naszym kanale na YouTube!
Autor instrumentu: Paweł Romańczuk
Współpraca: Ewelina Chatłas
SPOTKANIE
Biennale na wynos – spotkajmy się!
Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu Biennale na wynos serdecznie zapraszamy na spotkanie, na którym będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami, a także spotkać się z twórczyniami i twórcami pakietów. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.
Zapisy: biuro@biennaledladziecka.pl
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.