kalendarium strona główna dla-dzieci dla-doroslych strona_glowna dla-dzieci strona główna dla-doroslych strona_glowna strona główna kalendarium dla-doroslych strona_glowna program artyści miejsca zapisy/bilety szukaj Kącik dziecięcy strona główna kalendarium dla-dzieci strona_glowna konferencja naukowa książka obserwatorium sztuki dla dziecka forum dla nauczycieli historia sprawozdanie

ARTYŚCI

AUTORZY PROJEKTÓW


Obrazek
NATALIA ADAMCZYK

Uczestniczka i koordynatorka wydarzeń, związanych z warsztatami kompozytorskimi w ramach cyklu Muzyka i Zabawa w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania - animatorka sztuki dla dzieci. Pasjonatka muzyki i wszelkich twórczych form aktywności.  

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
AGNIESZKA AYSEN KAIM

Opowiadaczka-orientalistka. Znawczyni tradycji tureckiego meddaha. Specjalizuje się w repertuarze blisko- i środkowowschodnim (tureckim, turkmeńskim, perskim i arabskim). Jej występy mają klimat orientalnej czajchany, gdzie przy fajce wodnej, w aromacie kawy spotykają się różne języki i tradycje. Liderka projektów związanych z tradycjami Bliskiego Wschodu – Turcji, Persji, Turkmenistanu.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
AGATA BOŃCZAK

Edukatorka sztuki, współautorka projektów artystyczno-edukacyjnych. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz prowadzeniem warsztatów w Pracowni Działań Twórczych ARTPUNKT w Lubinie. Interesuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży w zakresie kształtowania wrażliwości estetycznej i aktywnej postawy twórczej, grafiką użytkową oraz tradycyjnymi formami rękodzielnictwa. Członek Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
AGNIESZKA CIENCIAŁA

Kulturoznawca, animatorka sztuki. Współpracując ze Stowarzyszeniem Teatr Strefa Ciszy w Poznaniu, współtworzyła autorskie spektakle plenerowe. Współpracuje także ze Stowarzyszeniem Barak Kultury, koordynując projekty edukacyjne i kulturalne. Autorka wielu projektów społeczno-kulturalnych oraz zajęć warsztatowych adresowanych do dzieci w różnym wieku. Prowadzi własne studio kreatywne Ambientówka.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
JAGODA CHALCIŃSKA

Artystka wizualna, producentka wideo, Vjka, filmoznawczyni i scenarzystka. Wykorzystujac swoje wykształcenie i doświadczenie, łacząc je z wrodzonym zamiłowaniem do muzyki, tworzy oprawę wizualną do wystepów muzycznych i teatralnych a także wideoklipy i filmy eksperymentalne.

ARTYSTKA IMPREZY TOWARZYSZĄCEJ

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MAŁGORZATA DAWIDEK GRYGLICKA

Profesor ASP we Wrocławiu, artystka i teoretyczka sztuki,  dr historii sztuki, autorka poezji konkretnej, wizualnej, obiektów tekstowych, hipertekstów analogowych i książek artystycznych oraz tekstów o sztuce.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
GODFREY DUNCAN

Artystyczny pseudonim – Tuup. Urodził się w Gujanie, dorastał w Acton, w West London. Sztuką opowiadania zajmuje się od 1981 roku, gdy wraz ze znanym polskiej publiczności Benem Haggarty i Daisy Kable założył West London Storytelling Unit, przywracając w ten sposób tradycję opowiadania w Wielkiej Brytanii. Jego styl opiera się na totalnej improwizacji i zdolności do mimikry. Wraz z opowieściami objechał cały świat: Europę, Afrykę, obie Ameryki. Charyzmatyczny poeta-improwizator, wokalista i perkusjonalista legendarnego zespołu „Transglobal Undeground

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
AGATA FELIKSZEWSKA-IGIEL

Pedagog, instruktorka w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Animatorka sztuki, autorka i koordynatorka projektów artystycznych. Autorka i reżyserka wydarzeń specjalnych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ale Kino! i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci i nauczycieli. Producentka projektów muzycznych w Centrum Sztuki Dziecka, przygotowywanych również w ramach Biennale Sztuki dla Dziecka.


pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
BEATA FRANKOWSKA

Opowiadaczka, współzałożycielka Stowarzyszenia Grupa Studnia O., pisarka i redaktorka. Zrealizowała wiele widowisk narracyjnych dla dorosłych i dzieci, wśród nich ważne miejsce zajmują projekty związane z lokalną tożsamością, w szczególności z wątkami żydowskimi, a także tematyką gender. Prowadziła warsztaty opowiadania dla dorosłych i dzieci, i zrealizowała widowiska dotyczące historii lokalnej m.in. w Biłgoraju, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Węgrowie.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
HANNA GAWROŃSKA

Psycholog, animatorka muzyki w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Autorka projektów artystycznych, m. in. cyklu koncertów muzyki współczesnej Muzyka i zabawa i Poznawać świat muzyką, organizatorka konferencji naukowych i prezentacji  muzycznych na Biennale Sztuki dla Dziecka, koordynator merytoryczny Biennale.


pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MONIKA GOETZENDORF-GRABOWSKA

Artysta plastyk i pedagog. Autorka, kuratorka i współorganizatorka projektów artystyczno-edukacyjnych. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, warsztaty artystyczne związane z stymulowaniem rozwoju postawy twórczej u najmłodszych i pielęgnowania jej u dorosłych. Realizuje także projekty z zakresu fotografii, instalacji artystycznej i grafiki użytkowej.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
DOMINIK GÓRSKI

Ukończył wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem oryginalnych i niepowtarzalnych mebli w ramach projektu 28,5 [dwadzieścia osiem i pół: www.285design.pl]. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych oraz użyteczności publicznej.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
VIKTORIYA GRABOWSKA

Graficzka projektowa, artystka urodzona w Symferopolu (Krym), asystentka w Pracowni Projektowania Litery na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, laureatka nagród i stypendiów (m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ANNA JANKOWSKA

Prezeska  i założycielka Fundacji Siódmy Zmysł, asystentka w Katedrze UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową Uniwersytetu Jagiellońskiego, propagatorka idei udostępniania kultury audiowizualnej osobom z deficytem wzroku i słuchu.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ROBERT JAROSZ

Absolwent Wydziału Reżyserii białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie, wielokrotnie nagradzany dramatopisarz, spektakle jego autorstwa obejrzeć można m.in.w teatrach w Krakowie, Toruniu, Warszawie, Poznaniu. Laureat wielu nagród w Konkursach Dramatopisarskich organizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
DOBROMIŁA JASKOT

Kompozytorka, wielokrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu innych instytucji i fundacji oraz laureatka konkursów kompozytorskich, także pianistycznych. Prowadzi aktywnie działalność organizatorską w zakresie sztuki nowych mediów. Wyróżniona w konkursie kompozytorskim Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
IZABELA JĘDRULAK-MOCUR

Absolwentka Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej Wyższej Szkoły Pedagogicznejw Zielonej Górze. Magister wychowania plastycznego.Wystawia w kraju i zagranicą, realizuje książki artystyczne, prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży, bloguje.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
JAROSŁAW KACZMAREK

Opowiadacz, gitarzysta, autor opowiadań, muzyki i tekstów piosenek, animator kultury. W swoich projektach artystycznych poszukuje “opowieści współczesnej” - zderzenia tradycyjnej formy opowiadania z tematyką dotykająca współczesnej wyobraźni. Organizator i lider wielu wydarzeń artystycznych dotyczących przestrzeni współczesnego miasta. Często prowadzi warsztaty dla dzieci i nauczycieli.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
LUCYNA KACZMARKIEWICZ

Artysta plastyk, autorka warsztatów edukacyjno-artystycznych dla dzieci i młodzieży.
Absolwentka Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Poszukiwania artystyczne w obrębie różnych jakości rysunkowych. Począwszy od impulsu energetycznego gestu po zamierzoną, nadzorowaną spoistość precyzji. 
 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
BARBARA KACZOROWSKA

Artystka wizualna, zajmuje się sztuką książki, obiektem, performance, nowymi mediami, swoje zainteresowania lokuje na granicy sztuki i edukacji.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MAŁGORZATA KALINOWSKA

Studentka IV roku malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (pracownia prof. Henryka  Cześnika). Swoje prace prezentowała min. na wystawach w Łodzi, Żaganiu, Krakowie. Realizacje z zakresu malarstwa, kolażu, asamblażu, tkaniny artystycznej. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
EWA KOKOT

Edukatorka sztuki, współpracuje w zakresie edukacji twórczej z instytucjami kultury na Śląsku, w Polsce i w Europie. Jest kuratorem projektu Future Artist w Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek oraz kierownikiem Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Członkini zarządu Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
JAREK KORDACZUK

Absolwent wydziału kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu, wszechstronny kompozytor i sound designer, reżyser projektów multimedialnych. Twórca wielu oryginalnych kompozycji dla dzieci, laureat Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. R.Murraya Schafera „Muzyka i zabawa”.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
AGNIESZKA KRAJEWSKA

Kulturoznawca, animatorka sztuki Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, wiceprzewodnicząca Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Autorka i koordynatorka kilkunastu projektów artystycznych dla dzieci i młodzieży, ostatnio związana najbardziej ze sztuką animacji filmowej. Redaktorka publikacji związanych z edukacją kulturalną.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
LUCILLA KOSSOWSKA

Malarka, pedagog, anglistka, założycielka IEPS - Instytutu Edukacji przez Sztukę, sekretarz zarządu InSEA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Artystka realizuje m.in. program autorski ,,Angielski przez Sztukę. Autorka ponad 45 wystaw indywidualnych i grupowych w kraju i za granicą. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
BOGUMIŁA TERESA KUŹNICKA

Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim, a także podyplomowo edukacji artystycznej oraz  arteterapii. Prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pracuje również jako arteterapeuta z osobami niepełnosprawnymi, organizując cykl warsztatów bajkoterapii.

 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
EWA LEWANDOWSKA

Animatorka kultury, prezeska stowarzyszenia Artystyczno - Edukacyjnego „Środek Świata”, nauczycielka w Liceum Plastycznym w Poznaniu, twórczyni artystycznych wizjerów drzwiowych (avelewa wizjery). Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od lat prowadzi warsztaty artystyczne z różnych dziedzin i technik twórczych. Od wczesnego dzieciństwa lepi z modeliny, lubi kolor fioletowy, filmy z Bollywood, brokaty i świecidełka, lubi śpiewać, lubi wszystko przemalowywać na różne kolory, jeździ różowym samochodem który podoba się zwłaszcza małym dziewczynkom.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
PIJA LINDENBAUM

Niezwykle ceniona na całym świecie szwedzka autorka i ilustratorka książek dla dzieci, wielokrotnie nagradzana za swoją oryginalną twórczość. Jest wnikliwą obserwatorką dziecięcego świata, w doskonały i przenikliwy sposób analizuje problemy dzieciństwa poprzez piękne i wymowne połączenia tekstu z obrazem. Nie stroni od tematów kontrowersyjnych, ale zawsze przedstawia jest w sposób zaskakująco naturalny i lekki. Jej seria książek o Nusi oraz innych przyjaciołach z tego samego przedszkola wydawana jest w Polsce przez Wydawnictwo Zakamarki i cieszy się ogromną popularnością.
 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
JUSTYNA LIPKO-KONIECZNA

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Współautorka scenariuszy teatralnych. Zawodowo związana z
Teatrem Studio w Warszawie, gdzie pełni funkcję dramaturga.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MAŁGORZATA LITWINOWICZ-DROŹDZIEL

Zajmuje się sztuką opowiadania od ponad dekady. Specjalizuje się w opowieściach słowiańskich, litewskich, średniowiecznych. Zrealizowała wiele widowisk narracyjnych (m.in. „Taniec opowieści czyli chasydzi Piaseczna", „Egle, królowa węży i inne baśnie litewskie", „Noc na Zamku Przygód. Opowieści europejskiego średniowiecza"). Dyrektor Międzynarodowego festiwalu Sztuki Opowiadania.
 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
SEBASTIAN ŁADYŻYŃSKI

Ukończył studia kompozytorskie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Naukę kontynuował na Podyplomowych Studiach Muzyki Filmowej, Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Laureat wielu konkursów kompozytorskich m.in. Grand Prix w konkursie młodych kompozytorów w Mińsku. Pisze także muzykę teatralną i filmową. Wyróżniony w konkursie kompozytorskim Centrum Sztuki Dziecka.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MICHAŁ MALINOWSKI

Jest profesjonalnym opowiadaczem bajek, a  oprócz tego także pedagogiem, pisarzem artystą, podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA. Organizuje liczne spotkania, warsztaty, festiwale sztuki opowiadania. Prowadzi także rozległe badania etnograficzne w Polsce i na świecie. Z jego inicjatywy w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą powstało Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Jest to pierwsze na świecie muzeum poświęcone tradycjom ustnego przekazywania historii.  

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
BARBARA MAŁECKA

Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie studiowała również pedagogikę elementarną. Od 2009 roku współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w  Poznaniu. Jest kuratorem i menadżerem projektu Sztuka Szuka Malucha  skierowanego do najmłodszych dzieci (0-5 lat). Współpracuje z wieloma  festiwalami teatralnymi w Polsce. Prowadzi liczne warsztaty twórcze dla dzieci.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
BEATA MARCINKOWSKA

Absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prowadzi artystyczne warsztaty rozwoju osobistego, rozwoju umiejętności twórczych, a także zajęcia ze studentami między innymi z metodyki edukacji artystycznej. Autorka podręczników do plastyki pt: Kraina sztuki.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ANDRZEJ MAZUREK

Muzyk instrumentalista (perkusja, instrumenty perkusyjne) urodzony w 1964 roku w Biłgoraju. Edukację muzyczną rozpoczął w 1977r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Lublinie.
W 1985r. uzyskał dyplom ukończenia Średniej Szkoły Muzycznej w Katowicach, jest także absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Od 1994 roku na stałe współpracuje z Hanną Banaszak z którą dokonał licznych nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych. W 2000 roku współpracował z Józefem Skrzekiem oraz zespołem Acid Flamenco i Red Pink.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ROBERT MIRZYŃSKI

Dziennikarz, spiker, reżyser teatralny i radiowy, scenarzysta związany z Radiem Merkury oraz z Moim Teatrem w Poznaniu, wielokrotny laureat Grand Prix na sopockim Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Dwa Teatry, autor i reżyser wielu słuchowisk prezentowanych na antenie Radia Merkury.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
DOROTA MIŚKIEWICZ

Muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest perkusistą u Tomasza Stańki. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Współpracowała między innymi z Cesarią Evorą, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. Nagrała cztery solowe płyty: „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się”,„Pod rzęsami”, „Caminho”, „ALE”.
(zdjęcie Kama Czudowska / © Sony Music Polska)

ARTYSTKA IMPREZY TOWARZYSZĄCEJ

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
SEBASTIAN MOŃ

Pasjonat sztuk plastycznych, zajmujący się czynnie również sportem. Absolwent wychowania fizycznego ze specjalizacją trenersko-instruktorską na PWSZ w Raciborzu (licencjat) oraz na Politechnice Opolskiej (mgr). Członek Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Choć tworzy od zawsze, swoje prace wystawia od 2011 r.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
IZABELLA NOWACKA

Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną oraz poznańską Teatrologię. Interesuje się teatrem, dramaturgią współczesną oraz szeroko rozumianą sztuką dla dzieci. Prowadzi warsztaty twórcze, w Centrum Sztuki Dziecka współpracuje z działem teatralnym.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ADAM NOWAK

Lider znanego zespołu muzycznego Raz Dwa Trzy łączącego muzykę rock oraz współczesną poezję, autor muzyki filmowej.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
JAN JULIAN NOWAK

Urodzony w 1994 roku w Poznaniu, od piętnastu lat mieszkający w Toruniu. Kandydat na poetę, perkusista dorywczo, filozof amatorsko, meloman(zwłaszcza muzyki filmowej). Od 2010 uczeń liceum „Laboratorium” w Toruniu. Fascynuje się historią, kulturą (szczególnie antyczną i starożytnego Egiptu). Teoriami spiskowymi i fantastyką. Ważniejsze dzieła: „Burza”, sonety (zbór),  „Stan rzeczy”. 
 
 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MARTYNA NOWAK

W 2006 r. ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej na specjalizacji reklama wizualna. W tym samym roku rozpoczęła pracę jako instruktor plastyki w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego oraz podczas warsztatów i akcji plenerowych. W 2011 r. została absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na  kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
SYLWIA NOWAK

Pedagog i animator działań artystyczno-edukacyjnych: warsztatów, plenerów, wystaw, zajęć plastycznych. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie w 2002 r. Tamże ukończyła również studia podyplomowe oraz Studium Arteterapii w Poznaniu i Muzealnictwo na UMK w Toruniu. Członkini Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę (InSEA) oraz Stowarzyszenia Kobieta Liderem Świata.


pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
PATRYK PIŁASIEWICZ

Muzyk z zamiłowania i wykształcenia. Kontrabasista Filharmonii Poznańskiej, współzałożyciel i lider Big Bandu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Wykładowca, aranżer i kompozytor, nagradzany na konkursach krajowych i międzynarodowych. Wielbiciel i popularyzator muzyki Krzysztofa Komedy, Gila Evansa i Charlesa Mingusa, szukający dialogu między różnymi idiomami współczesnej ekspresji a tradycją jazzową. Zafascynowany prozą Williama Faulknera i fotografiami Williama Egglestona. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MAJA PISKORSKA

Absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i arteterapii w DSW we Wrocławiu, właścicielka FABRYKI studio - pracowni działań twórczych dzieci i młodzieży. Oprócz prowadzenia warsztatów kreatywnych, zajmuje się także projektowaniem graficznym.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MALINA PRZEŚLUGA

Dramatopisarka, bajkopisarka, kulturoznawca. Laureatka wielu nagród za twórczość dla dzieci. Spektakle na podstawie sztuk jej autorstwa wystawiono m.in. w teatrach w Gdańsku, Warszawie, Toruniu i Poznaniu.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
BASIA RADUSZKIEWICZ

Znana wykonawczyni piosenki poetyckiej, laureatka nagród na wielu festiwalach. Utwory w wykonaniu Basi Raduszkiewicz można znaleźć w wielu kompilacjach wydanych m.in. przez Pomaton EMI, w tym na płytach z serii „Kraina łagodności”. Wydane płyty solowe to „Dzika róża”, „Chwile poruszone”, „Safona”, „Ptaki powrotne”, „Dzieci Aniołów”, „Czekając na koniec świata”. „Moja Kraina Łagodności”.

 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ROBERT ROMANOWICZ

Rocznik 1976. Grafik, twórca ilustracji prasowych i książkowych, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. To właśnie architektura ukształtowała jego graficzne spojrzenie na sztukę. Jego malarstwo jest wynikiem wieloletnich poszukiwań, eksperymentów ze środkami ekspresji. Ilustracje bazują na połączeniach różnych mediów, a postaci na jego obrazach wplatane są w rozmaite historie – często alegoryczne i bardzo intrygujące.  Prace Roberta Romanowicza można oglądać w wielu galeriach – zarówno tych tradycyjnych, jak i internetowych.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ANNA ROZMIANIEC

Instruktor teatru plastycznego, pantomimy i teatru tańca. Ukończyła Europejską Szkołę Pantomimy. Aktorka współpracująca z Poznańskimi teatrami alternatywnym, z Teatrem Animacji w Poznaniu oraz z Wałbrzyskim Teatrem Lalek jako choreograf i scenograf. Instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu, Gminnego Ośrodka Kultury Sokół w Czerwonaku, Liceum Ogólnokształcącego nr 20 w Poznaniu, gdzie tworzy spektakle prezentowane i nagradzane na Festiwalach w Polsce i zagranicą. Prowadzi warsztaty z zakresu pantomimy, ruchu i emisji głosu zarówno dla instruktorów, nauczycieli, jak i dzieci i młodzieży.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
AGNIESZKA ROŻNOWSKA

Prowadzi pracownię Rysunku na Wydziale Wzornictwa, specjalność Projektowanie ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.Realizuje projekty artystyczne oraz prowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży.W latach 2003-2009 organizowała Międzynarodowe Warsztaty Twórcze dla Studentów „Konfrontacje” oraz szereg innych projektów warsztatowych.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
JACEK SKOWROŃSKI

Pianista, aranżer i kompozytor. Na koncie ma m. in. współpracę z Hanną Banaszak w roli pianisty i aranżera oraz kierownictwo muzyczne w Teatrze Nowym w Poznaniu. Komponuje i aranżuje muzykę do sztuk teatralnych. Jako pianista-akompaniator współpracuje z wieloma poznańskimi aktorkami i wokalistkami, biorąc czynny udział w życiu swojego miasta. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ADAM SMOCZYŃSKI

Artysta multimedialny, twórca filmowy, grafik, autor animowanych projekcji, klipów filmowych, plakatów, opracowań graficznych.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
AGATA DWORZAK-SUBOCZ

Doktor sztuki, grafik, adiunkt w pracowni serigrafii Zakładu Grafiki  Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
DARIUSZ SUBOCZ

Konserwator dzieł sztuki, dyrektor Muzeum Piśminnictwa i Drukarstwa w Grębocinie k.Torunia, dyplomowany konserwator dzieł sztuki, absolwent konserwacji i restauracji papieru i skóry oraz malarstwa polichromowanego na UMK w Toruniu.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
DAWID SZAFRAŃSKI

Zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art. Kurator i aranżer wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, organizator plenerów. Studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w latach 2001 – 2006. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych. Obecnie doktorant i asystent na UAP. Realizowane prace i działania obejmują obszar społeczno-socjologiczny oraz problematykę współczesnych mediów.


pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MARTA TRACEWSKA

Animator kultury i grafik. Studiowała Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, specjalizacja: pedagogika i krytyka artystyczna. Stypendium artystyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011/2012). Twórca warsztatów artystycznych.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MARTA TRZECIAK

Absolwentka historii sztuki na UAM w Poznaniu, animatorka Centrum Sztuki Dziecka. Współpracuje także z Muzeum Narodowym w Poznaniu, prowadząc zajęcia z dziećmi, młodzieżą oraz wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
KAMILA TWOREK

Pedagog sztuki, współautorka projektów artystyczno-edukacyjnych. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w Pracowni Działań Twórczych ARTPUNKT. Interesuje się edukacją artystyczną z zakresu animacji poklatkowej i ekspresji twórczej. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MARIA WINIARSKA

Kulturoznawca, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członkini grupy teatralnej Slowly but Surely,  wieloletnia instruktorka harcerska w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Animatorka sztuki, w szczególności muzyki (muzykująca na fortepianie, flecie poprzecznym, organach).


pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
TADEUSZ WIECZOREK

Artysta malarz, animator edukacji przez sztukę. Studia na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Poznaniu WSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Polsce oraz zagranicą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią, grafiką oraz prowadzi warsztaty twórcze z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w kraju i zagranicą.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
KRZYSZTOF WOSIK

Absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi, zajmuje się fotografią, książką artystyczną, instalacją. Prowadzi warsztaty twórcze z dziećmi i młodzieżą. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Finlandii i Danii.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
RAFAŁ ZAPAŁA

Adiunkt na Wydziale Kompozycji oraz pracownik Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Komponuje i improwizuje (pianista, perkusista, live electronics), jego kompozycje wykonywane są na festiwalach muzyki współczesnej.
Współtwórca i uczestnik zespołów: Loco Star (wspólna pierwsza płyta, remix Smolika), L.E.M. (Mazolewski, Ziętek, Zapała), Tymański & Co., Drum Machina, an_ARCHE NME (wspólna płyta z gwiazdami chicagowskigo free: Nicole Mitchel, Mwata Bowden wydana przez paryski Rogue Art 2012).

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
MICHAŁ ZATOR

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce, który śpiewa i wykonuje na harfie swój autorski repertuar. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie, półfinalista piątej edycji programu "Mam Talent". W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie, inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
PRZEMYSŁAW ZDROK

Absolwent teatrologii i polonistyki oraz podyplomowych studiów tłumaczenia audiowizualnego na UAM w Poznaniu. Autor audiodeskrypcji do filmów fabularnych, a także do przedstawień teatralnych w Poznaniu i w Krakowie.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
ARTUR ŻMIJOWSKI

Znany pod pseudonimem Zgas, urodzony w Głogowie polski beatboxer. Dwukrotny Mistrz Polski WBW Polish Beatbox Battle (2005-2006). Były członek zespołu Kanał Audytywny.
Poza solową działalnością artystyczną współpracował z takimi wykonawcami jak: Cezet, HiFi Banda, Jamal, Trzeci Wymiar. W roku 2011 ukazała się pierwsza solowa płyta artysty, Human Beatbox.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
Stowarzyszenie Kulturalne OTTOmani Laboratoria

Skupia wykładowców Uniwersytetu w Bolonii oraz artystów współpracujących z najwybitniejszymi włoskimi twórcami awangardowymi (Blue). Prowadzi warsztaty dla dorosłych i dzieci na całym świecie.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
3D czyli Dizajn Dla Dzieci

Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan – duet PRZEtwórczy. Studentki i absolwentki kierunków humanistycznych oraz artystycznych. Od kwietnia 2010 roku współpracują z Galerią Design – BWA Wrocław, gdzie działają w ramach autorskiego projektu edukacyjno-artystycznego dla dzieci i rodziców 3D czyli Dizajn Dla Dzieci. Są autorkami książki „Zeszyty do dizajnu” wydanej pod koniec 2011 roku.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
CHÓR DZIEWCZĘCY SKOWRONKI pod kierownictwem Alicji Szelugi

Od 1950 roku związany jest z Centrum Kultury ZAMEK, tworzą go uczennice poznańskich szkół podstawowych i średnich. Wykonuje przede wszystkim kompozycje XX i XXI wieku, choć nie stroni od muzyki dawnej i romantycznej. Należy do najlepszych chórów dziewczęcych w Polsce i za granicą. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
KABARET HRABI: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Łukasz Pietsch, Tomasz Majer

Jako pierwszy w Polsce, profesjonalny zespół kabaretowy, odważy się zaprezentować sztukę dowcipu dzieciom.

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej ProForma

Tworzy go kilkunastu wokalistów pod kierunkiem Marcina Wawruka. Zespół w krótkim czasie osiągnął status jednego z czołowych polskich zespołów chóralnych dzięki stylowym interpretacjom pełnym ekspresji i radości muzykowania oraz starannie dobranemu repertuarowi, w którym obok dzieł kompozytorów dawnych i współczesnych, ważne miejsce zajmują polskie piosenki poetyckie, standardy i pastorałki, w autorskich opracowaniach szefa zespołu. 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
KWADROFONIK

Zespół powstał w wyniku połączenia dwóch duetów: perkusyjnego (Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala) i fortepianowego (Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik): Hob-beats Duo oraz Lutosławski Piano Duo, tworząc jedyny taki kwartet w Polsce i jeden z niewielu na świecie. Krytycy uznali zespół za odkrywczy i wytyczający nowe tory w muzyce folk. W 2007 roku Kwadrofonik został laureatem prestiżowej Nagrody Specjalnej 3. Konkursu Europejskiej Unii Radiowej EBU Svetozar Stracina w Bratysławie. 
(zdjęcie Dariusz Senkowski)

ARTYŚCI IMPREZY TOWARZYSZĄCEJ

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
KWARTET AULOS

Zespół istnieje od 1977 roku, tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Poznaniu, obecnie soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zespół z jednakowa przyjemnością wykonuje muzykę od mistrzów baroku do klasyki 20. wiecznej muzyki rozrywkowej. 
 
Skład Zespołu: Karolina Porwich (flet), Mariusz Dziedziniewicz (obój), Krzysztof Mayer (klarnet), Dariusz Rybacki (fagot).
 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
KWARTET ZŁOTNICKI

Zespół powstał w 1997 roku, jego członkowie prowadzą szeroką działalność artystyczną w wielu dziedzinach wykonawczych, są także cenionymi pedagogami szkół i uczelni muzycznych. Zespół  koncertował w wielu miastach Polski, jednym z głównych obszarów jego działalności jest współpraca przy projektach organizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. 
 
Skład zespołu: Andrzej Hop (I skrzypce), Dorota Kwiecińska-Erenz (II skrzypce), Lech Bałaban (altówka), Agnieszka Bałaban (wiolonczela)
 

pokaż wydarzenia w kalendarzu
Obrazek
STOWARZYSZENIE GRUPA STUDNIA O.

Zespół niezależnych artystów propagujących z dużym powodzeniem sztukę opowiadania historii narodów całego świata.

pokaż wydarzenia w kalendarzu